Regulamin rezerwacji

Dokonując rezerwacji akceptujecie Państwo poniższy regulamin.

Dane osobowe w Willi Petrus przechowywane i przetwarzane są wyłącznie dla celów związanych z usługą hotelarską na zasadach określonych przez ROZPORZĄDZENIE PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO I RADY (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych lub RODO)

Regulamin rezerwacji i pobytu obowiązujący gości Willi Petrus

1.Pokoje wynajmowane są na doby. Doba hotelowa rozpoczyna się o godzinie 14:00, a kończy się o godzinie 11:00 dnia następnego.

2.Należność za pobyt pobierana jest w dniu przyjazdu, zgodnie z ustalonym przez Państwa terminem rezerwacji pokoju. W przypadku wcześniejszego wyjazdu niż w rezerwowanym przez Państwa terminie, należność za całość pobytu nie ulega zmianie. Opłata rezerwacyjna – zadatek – pobierana jest w wysokości 30% ustalonej należności za pobyt. Odwołanie rezerwacji w terminie do 30 dni od planowanej daty przyjazdu uprawnia Klienta do żądania jej zwrotu. Zasada ta nie dotyczy rezerwacji dokonanych na okres pomiędzy 1.07 a 1.09. W tym wypadku zwrot zadatku tylko przy odwołaniu rezerwacji przed 01.06. W innym przypadku opłata przechodzi na naszą rzecz, bez prawa jej zwrotu. Klient ma prawo dokonać cesji opłaty na osobę trzecią, o ile nie zmniejszy się wysokość należności i termin rezerwacji.

3.Klienci zobowiązani są dokonać meldunku niezwłocznie po przyjeździe. W celu potwierdzenia tożsamości, Klient ma obowiązek okazać się dokumentem z fotografią (Ust. z 10.04.1974 o ewidencji ludności i dowodach osobistych Dz.U. z 2001 nr 87 poz.960).

4.Cisza nocna obowiązuje od godziny 22:00 do godziny 6:00, co nie oznacza, że w innych godzinach dozwolone jest głośne zachowanie i powodowanie uciążliwości dla innych gości.

5.Klient nie może przekazać pokoju innym osobom, nawet jeśli nie upłynął okres, za który uiścił należną za pobyt opłatę.

6.Osoby odwiedzające proszone są o opuszczenie obiektu do godziny 22:00.

7.Zastrzegamy sobie prawo odmowy dalszego świadczenia usług osobom naruszającym porządek i zasady regulaminu w trakcie przebywania na terenie obiektu, a także prawo żądania natychmiastowego opuszczenia obiektu bez zwrotu opłaty uiszczonej za pobyt.

8.Nie ponosimy odpowiedzialności za rzeczy wartościowe oraz pieniądze pozostawione w pokojach, a także za utratę lub uszkodzenie samochodu lub innego pojazdu należącego do Klienta.

9.Klient ponosi odpowiedzialność materialną za wszelkiego rodzaju uszkodzenia lub zniszczenia przedmiotów wyposażenia i urządzeń technicznych powstałe z jego winy.

10.Ze względu na wymagania ochrony przeciwpożarowej oraz ogólnego bezpieczeństwa w pokojach nie wolno używać grzałek, kuchenek mikrofalowych, grzejników, urządzeń gazowych, przyrządów lub aparatów zasilanych energią elektryczną, nie stanowiących stałego wyposażenie pokoju. Nie dotyczy to ładowarek i zasilaczy urządzeń RTV oraz komputerowych.

11.Przedmioty osobistego użytku pozostawione przez wyjeżdżającego gościa w pokoju będą odesłane na wskazany adres na koszt Klienta. W przypadku nie otrzymania takiej dyspozycji, rzeczy przechowywane będą przez okres 1 miesiąca, a następnie niszczone.

12.Osobom postronnym nie udzielamy żadnych informacji o danych osobowych naszych Klientów.

13.Parkowanie pojazdów dozwolone jest wyłącznie w miejscu wyznaczonym do tego celu. Parking jest bezpłatny i niestrzeżony. Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc, nie możemy zagwarantować możliwości parkowania dla wszystkich gości. Pierwszeństwo parkowania mają osoby niepełnosprawne.

14.W obiekcie zabronione jest chodzenie w butach narciarskich. Obuwie należy przechowywać w miejscu do tego przeznaczonym.

15.Zabronione jest wnoszenie sprzętu narciarskiego, rowerów, itp. do pokoi. Należy przechowywać je w miejscu do tego przeznaczonym.

16.Ze względu na komfort i bezpieczeństwo naszych Klientów obowiązuje ZAKAZ PALENIA na terenie całego obiektu. Palenie jest dozwolone na zewnątrzy przy wejściu i na terenie przy stołówce na poziomie -1.

17.Z kluczem do pokoju otrzymujecie Państwo kartę klucz do drzwi wejściowych, przeznaczoną również do włączania prądu w pokoju.

18.W momencie otrzymania klucza do pokoju stają się Państwo jego gospodarzami. Na życzenie pokój może zostać posprzątany, w tym celu należy uzgodnić tą dodatkową usługę z personelem.

19.Po upływie terminu pobytu Klient jest zobowiązany pozostawić otrzymane klucze w recepcji.

20.Zabrania się przebywania na balkonach dzieci do lat 15 bez opieki rodziców lub osób pełnoletnich. Prosimy nie wyrzucać śmieci przez balkon, w szczególności na teren nieruchomości sąsiednich. Odpady nie mieszczące się w kubłach będących na wyposażeniu pokoi prosimy gromadzić w workach foliowych (na wyposażeniu pokoju) i wystawianie ich na korytarz.

21.Prosimy zwrócić uwagę dzieciom, aby używały windy do niezbędnej komunikacji między piętrami, a nie do zabawy. Niewłaściwe zachowanie wydłuża okres oczekiwania innym gościom.

22. Termin pobytu określony w rezerwacji jest wiążący, co oznacza, że gość ma obowiązek uregulowania całej należności gotówką w dniu przyjazdu, z uwzględnieniem ewentualnego wcześniejszego zadatku. Nie ma możliwości zwrotu pieniędzy za nocleg zapłacony, z którego gość chce zrezygnować z przyczyn niezależnych od nas.

23. PALENIE NA TERENIE CAŁEGO OBIEKTU JEST ZABRONIONE. NARUSZENIE TEGO ZAKAZU BĘDZIE KARANE OPŁATĄ W WYSOKOŚCI 500 ZŁ.

24. Za poonadstandardowe sprzątanie  nietypowych i trudnych do usunięcia zabrudzeń oraz zapachów pobierana będzie dodatkowa należność w wysokości 200 zł.

22.Dokonując rezerwacji gość jednocześnie akceptuje warunki powyższego regulaminu.

Wszelkiego rodzaju uwagi i wnioski prosimy zgłaszać w recepcji lub telefonicznie pod nr 757440040 lub 668177098.

Życzymy miłego i spokojnego wypoczynku.