Regulamin rezerwacji

Dokonując rezerwacji akceptujecie Państwo poniższy regulamin.

Dane osobowe w Willi Petrus przechowywane i przetwarzane są wyłącznie dla celów związanych z usługą hotelarską na zasadach określonych przez ROZPORZĄDZENIE PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO I RADY (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych lub RODO)

Zdjęcia na stronie i w rezerwacjach online mają charakter poglądowy, oddają standard pokoi i obiektu, ale dekoracje i kolorystyka może być inna niż na zdjęciu – zdjęciach. 

Zgodnie z przepisami podatkowymi wpłaty zaliczek i zadatków są przez nas ewidencjonowane na kasie fiskalnej. Gość może po wpłacie żądać wydania paragonu. Wystawienie do paragonu faktury będzie możliwe tylko jeśli paragon został wystawiony przed 1.01.2020 r. Jeśli zadatek lub zaliczka jest wpłacana po 1.01.2020 r., a gość będzie wnioskował o wystawnie faktury za cały pobyt,  zobowiązany jest do poinformowania o tym przed wpłatą zaliczki-zadatku, podając jednocześnie dane do faktury zaliczkowej. Na tej samej zasadzie, gość który otrzymał paragon bez NIP za pobyt, nie będzie mógł otrzymać faktury do takiego paragonu.

Cennik usług stanowi oferta określona w systemie rezerwacji online i może się różnić dla tego samego okresu, w zależności od daty dokonywanej rezerwacji. Życzenia specjalne są dodatkowo płatne do cennika (np. w wypadku wyboru konkretnego pokoju, czy zmiany aranżacji łóżek). Wysokość dopłaty ustalana jest w ofercie indywidualnej.

Regulamin rezerwacji i pobytu obowiązujący gości Willi Petrus

1.Pokoje wynajmowane są na doby. Doba hotelowa rozpoczyna się o godzinie 14:00, a kończy się o godzinie 11:00 dnia następnego.

2.Należność za pobyt pobierana jest w dniu przyjazdu, zgodnie z ustalonym przez Państwa terminem rezerwacji pokoju. W przypadku wcześniejszego wyjazdu niż w rezerwowanym przez Państwa terminie, należność za całość pobytu nie ulega zmianie. Opłata rezerwacyjna – zadatek – pobierana jest w wysokości 30% ustalonej należności za pobyt. Odwołanie rezerwacji w terminie do 30 dni od planowanej daty przyjazdu uprawnia Klienta do żądania jej zwrotu. Zasada ta nie dotyczy rezerwacji dokonanych na okres pomiędzy 1.07 a 1.09. W tym wypadku zwrot zadatku tylko przy odwołaniu rezerwacji przed 01.06. W innym przypadku opłata przechodzi na naszą rzecz, bez prawa jej zwrotu. Klient ma prawo dokonać cesji opłaty na osobę trzecią, o ile nie zmniejszy się wysokość należności i termin rezerwacji.

3.Klienci zobowiązani są dokonać meldunku niezwłocznie po przyjeździe. W celu potwierdzenia tożsamości, Klient ma obowiązek okazać się dokumentem z fotografią (Ust. z 10.04.1974 o ewidencji ludności i dowodach osobistych Dz.U. z 2001 nr 87 poz.960).

4.Cisza nocna obowiązuje od godziny 22:00 do godziny 6:00, co nie oznacza, że w innych godzinach dozwolone jest głośne zachowanie i powodowanie uciążliwości dla innych gości.

5.Klient nie może przekazać pokoju innym osobom, nawet jeśli nie upłynął okres, za który uiścił należną za pobyt opłatę.

6.Osoby odwiedzające proszone są o opuszczenie obiektu do godziny 22:00.

7.Zastrzegamy sobie prawo odmowy dalszego świadczenia usług osobom naruszającym porządek i zasady regulaminu w trakcie przebywania na terenie obiektu, a także prawo żądania natychmiastowego opuszczenia obiektu bez zwrotu opłaty uiszczonej za pobyt.

8.Nie ponosimy odpowiedzialności za rzeczy wartościowe oraz pieniądze pozostawione w pokojach, a także za utratę lub uszkodzenie samochodu lub innego pojazdu należącego do Klienta.

9.Klient ponosi odpowiedzialność materialną za wszelkiego rodzaju uszkodzenia lub zniszczenia przedmiotów wyposażenia i urządzeń technicznych powstałe z jego winy.

10.Ze względu na wymagania ochrony przeciwpożarowej oraz ogólnego bezpieczeństwa w pokojach nie wolno używać grzałek, kuchenek mikrofalowych, grzejników, urządzeń gazowych, przyrządów lub aparatów zasilanych energią elektryczną, nie stanowiących stałego wyposażenie pokoju. Nie dotyczy to ładowarek i zasilaczy urządzeń RTV oraz komputerowych.

11.Przedmioty osobistego użytku pozostawione przez wyjeżdżającego gościa w pokoju będą odesłane na wskazany adres na koszt Klienta. W przypadku nie otrzymania takiej dyspozycji, rzeczy przechowywane będą przez okres 1 miesiąca, a następnie niszczone.

12.Osobom postronnym nie udzielamy żadnych informacji o danych osobowych naszych Klientów.

13.Parkowanie pojazdów dozwolone jest wyłącznie w miejscu wyznaczonym do tego celu. Parking jest bezpłatny i niestrzeżony. Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc, nie możemy zagwarantować możliwości parkowania dla wszystkich gości. Pierwszeństwo parkowania mają osoby niepełnosprawne.

14.W obiekcie zabronione jest chodzenie w butach narciarskich. Obuwie należy przechowywać w miejscu do tego przeznaczonym.

15.Zabronione jest wnoszenie sprzętu narciarskiego, rowerów, itp. do pokoi. Należy przechowywać je w miejscu do tego przeznaczonym.

16.Ze względu na komfort i bezpieczeństwo naszych Klientów obowiązuje ZAKAZ PALENIA na terenie całego obiektu. Palenie jest dozwolone na zewnątrzy przy wejściu i na terenie przy stołówce na poziomie -1.

17.Z kluczem do pokoju otrzymujecie Państwo kartę klucz do drzwi wejściowych, przeznaczoną również do włączania prądu w pokoju.

18.W momencie otrzymania klucza do pokoju stają się Państwo jego gospodarzami. Na życzenie pokój może zostać posprzątany, w tym celu należy uzgodnić tą dodatkową usługę z personelem.

19.Po upływie terminu pobytu Klient jest zobowiązany pozostawić otrzymane klucze w recepcji.

20.Zabrania się przebywania na balkonach dzieci do lat 15 bez opieki rodziców lub osób pełnoletnich. Prosimy nie wyrzucać śmieci przez balkon, w szczególności na teren nieruchomości sąsiednich. Odpady nie mieszczące się w kubłach będących na wyposażeniu pokoi prosimy gromadzić w workach foliowych (na wyposażeniu pokoju) i wystawianie ich na korytarz.

21.Prosimy zwrócić uwagę dzieciom, aby używały windy do niezbędnej komunikacji między piętrami, a nie do zabawy. Niewłaściwe zachowanie wydłuża okres oczekiwania innym gościom.

22. Termin pobytu określony w rezerwacji jest wiążący, co oznacza, że gość ma obowiązek uregulowania całej należności gotówką w dniu przyjazdu, z uwzględnieniem ewentualnego wcześniejszego zadatku. Nie ma możliwości zwrotu pieniędzy za nocleg zapłacony, z którego gość chce zrezygnować z przyczyn niezależnych od nas.

23. PALENIE NA TERENIE CAŁEGO OBIEKTU JEST ZABRONIONE. NARUSZENIE TEGO ZAKAZU BĘDZIE KARANE OPŁATĄ W WYSOKOŚCI 500 ZŁ.

24. Za poonadstandardowe sprzątanie  nietypowych i trudnych do usunięcia zabrudzeń oraz zapachów pobierana będzie dodatkowa należność w wysokości 200 zł.

22.Dokonując rezerwacji gość jednocześnie akceptuje warunki powyższego regulaminu.

Wszelkiego rodzaju uwagi i wnioski prosimy zgłaszać w recepcji lub telefonicznie pod nr 757440040 lub 668177098.

Życzymy miłego i spokojnego wypoczynku.